Studio Urody Nesaea

Nici PDO

cosmetologist-plucks-client-eyebrows-by-thread

Studio Urody Nesaea

O zabiegu

Zacznę od tego czym jest wspomniana nić PDO. Jest to syntetyczne włókno stworzone z polidioksanonu. W medycynie estetycznej jest stosowana od lat 80.Moim zdaniem można to zaliczyć do stymulatorów tkankowych.

 • DLA KOGO DEDYKOWANE SĄ ZABIEGI Z WYKORZYSTANIEM NICI PDO? 
 • NICI LIFTINGUJĄCE PDO
 • RODZAJE NICI PDO
 • NICI PDO NIE POWODUJĄ ZMIANY RYSÓW TWARZY
 • JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU WYKORZYSTUJĄCEGO NICI PDO?
 • JAK SKÓRA WYGLĄDA PO ZABIEGU, CZEGO MOŻEMY SIĘ SPODZIEWAĆ?
 • CO WYBRAĆ – NICI PDO CZY ZABIEG WYPEŁNIANIA KWASEM HIALURONOWYM?

Studio Urody Nesaea

Więcej o niciach

Aplikując nitkę w odpowiednią warstwę skóry właściwej zmuszamy skórę do pracy, tworząc dla niej tzn.rusztowanie. Po ok 14 dniach następuje silna produkcja kolagenu i trwa to aż do całkowitego rozpuszczenia nici czyli do ok 9-12 miesięcy. Po jej wchłonięciu efekty zabiegu utrzymuje się do około 2 lat.Warto wspomnieć, że  zabiegi wykorzystujące nici PDO są alternatywą dla osób które boją się zabiegów wykorzystujących bardziej inwazyjne techniki . Aplikacja nici w zmarszczkę mimiczną osłabia działanie mięśni dzięki temu zmarszczka jest mniej widoczna, ale nie oszukujmy się – nie da to  silnego działania.Dla kogo dedykowane są zabiegi z wykorzystaniem nici PDO? Początkowo nici były stosowane u klientek jako “ostatnia deska ratunku”, gdy inne zabiegi nie  przyniosły oczekiwanych rezultatów. Zwykle były to klientki w od 60 roku życia. Jak obecnie stosuje się nici PDO u znacznie młodszych klientek. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rocznik klientki, ale jej wiek biologiczny. Bardzo ważny jest stan skóry klientek.

Najpopularniejsze obszary dla zastosowania są to :

 • cała twarz (na opadające policzki, zmarszczki, ogólny lifting skóry twarzy), 
 • dekolt
 • okolice piersi
 • pośladki
 • brzuch.

Rodzaje nici PDOObecnie na rynku mamy bardzo dużo nici polidioksanowych. Możemy tutaj wyróżnić nici: 1. Mono- pojedyncza prosta nic stosowana do zagęszczenia,  rewitalizacji np. okolic oczu.2. Screw, tornado- nić wolumetryczna, skręcona jedna, dwie lub trzy, świetnie sprawdzi się przy podkreśleniu okolic żuchwy, policzków czy na podniesieniu piersi lub pośladków3. Nici haczykowe- liftingujące, sprawdzą się przy silnej  grawitacji naszej skóry.Skupię się na opisaniu Nici mono oraz screw, bo te można wykonać u Nas w gabinecie. Nici haczykowe zostawiam dla chirurga plastyka.Nici PDO nie powodują zmiany rysów twarzyZabieg z wykorzystaniem nici pdo mono i screw nie zmieniają charakteru naszej twarzy. Skóra nie wygląda na przerysowaną i zbyt mocno podkreślona, co można uzyskać jedynie za pomocą nici haczykowatych. Nici gładkie charakteryzują się dość łatwą procedurą zakładania i niewielkim stopniem regeneracji. Jednak po zabiegu zalecana jest szczególna ostrożność, nie wykonywanie ćwiczeń i  nadmiernego naciągania nici np. przez uśmiech. Oczywiście są to ograniczenia czasowe.Warto podkreślić, że nici dają delikatny efekt liftingu skóry, i usuwają zmarszczki z czoła. Czasami klientki oczekują drastycznego podniesienia łuków brwiowych czy obwisłej skóry po utracie tkanki tłuszczowej. Tutaj potrzebujemy skorzystać z kilka innych zabiegów, łącząc je- wtedy uzyskamy najlepsze efekty.Jak przygotować się do zabiegu wykorzystującego nici PDO?Zabieg ten nie wymaga żadnego przygotowania. Oczywiście są przeciwwskazania, ale w przypadku nici jest ich niewiele. Jest to oczywiście ciążą, karmienie piersią, opryszczka, zażywanie antybiotyków,nie są wskazane leki rozrzedzające krew, ponieważ one mogą spowodować dość spore krwiaki.Jak skóra wygląda po zabiegu, czego możemy się spodziewać?Po zabiegu występuje naprawdę niewielki obrzęk. Dla obserwatora praktycznie niewidoczny. Jeśli chodzi o odczucia w przypadku twarzy czuć ograniczone ruchy, ciągnięcie, czasami ból przypominający ból zęba. Po ok 72h te odczucia znikają. Możliwy jest:

 • siniak
 • obrzęk
 • zaczerwienienie
 • miejscowy ból.

Rzadko zdarza się przemieszczenie i prześwitywanie nici PDO. Natomiast to wszystko jest do skorygowania. Warto zaznaczyć, że nici są na tyle bezpieczne, że można zastosować je w przypadku osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne.Co wybrać – nici PDO czy zabieg wypełniania kwasem hialuronowym?Wszystko zależy od wskazań, stanu skóry oraz od zamierzonego efektu. W wielu przypadkach łączy się te dwe terapie (pdo nici i kwas hialuronowy)

Studio Urody Nesaea

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!