Studio Urody Nesaea

Mezoterapia mikroigłowa

view-from-beautiful-woman-enjoying-cosmetology-procedures-rejuvenation-beauty-salon-dermatology-doctor-work-healthcare-therapy-botox

Studio Urody Nesaea

Dermapen

na czym polega zabieg?

Wraz z rozwojem technologii pojawiają się nowe rozwiązania dla medycyny estetycznej takie jak zabieg Dermapen. Współczesne zabiegi wyróżnia mała inwazyjność i spektakularne efekty. Pacjenci mają możliwość wyboru doświadczonego specjalisty, który znajdzie najlepszą metodę na rozwiązanie problemu.

  1. Technologia Dermapen
  2.  Jak wygląda zabiegu Dermapen?
  3.  Usuwanie blizn potrądzikowych
  4.  Dermapen na rozstępy
  5. Rewitalizacja twarzy i usuwanie zmarszczek

Studio Urody Nesaea

Technologia Dermapen

Urządzenie Dermapen to nowoczesna technologia automatycznego nakłuwania skóry za pomocą pulsujących igieł. Zabieg umożliwia wprowadzanie substancji czynnych w głębsze warstwy skóry. Dermapen pozwala wybrać głębokość iniekcji w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm. Urządzenie wyposażone jest w wymienne igły, które gwarantują sterylność zabiegu. Dermapen wyróżnia większa precyzja i efektywność dzięki technologii wibrujących igieł. Zabieg wyróżnia wysoka skuteczność spowodowana łatwym przenikaniem substancji czynnych w skórę. Jednocześnie zabieg jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta. Mała inwazyjność zabiegu powoduje szybki powrót pacjenta do codziennych obowiązków i minimalizuje ryzyko powikłań. Wskazania do zabiegu to blizny, rozstępy, zmarszczki i zwiotczała skóra. Wykorzystanie technologii AOVN™ (Advanced Oscillating Vertical Needling) umożliwia wykonanie 1300 nakłuć na sekundę. Igły nie zawierają niklu i chromu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Wykonane są z materiału molibden, który służy do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki dużej wytrzymałości materiału igły są wyjątkowo cienkie. Podczas jednego zabiegu możliwe jest nakłuwanie na różnych głębokościach. Urządzenie przypomina pióro, które posiada wymienną głowice.

Przed zabiegiem mezoterapii Dermapen trzeba oczyścić skórę z wszelkich preparatów i zanieczyszczeń. Następnie lekarz nakłada maść znieczulającą Emla, która zacznie działać w pełni po 30 minutach. Nakłucia powodują mikrourazy, które pobudzają skórę do naturalnych procesów regeneracji. Iniekcje są bardzo małe, nie spowodują więc powstania blizny. Pobudzane są naturalne czynniki wzrostu w skórze, a w późniejszym czasie pobudzone są fibroblasty. Następuje wzrost produkcji kolagenu i elastyny, które służą regeneracji skóry. Naskórek zostaje złuszczany, a skóra ulega ujędrnieniu. Zmniejszają się zmarszczki i następuje zwężenie porów. Skóra jest wyraźnie odżywiona i odmłodzona, a blizny ulegną spłyceniu. Zabiegu nie należy wykonywać u pacjentów z chorobą nowotworową, cierpiących na opryszczkę i aktywny trądzik, a także u kobiet w ciąży.

Blizny po trądziku przyjmują różne rozmiary i kształty i mogą spowodować kompleksy. Nowym sposobem na zmniejszenie lub usunięcie blizn jest zabieg z użyciem urządzenia Dermapen. W zależności od rodzaju i nasilenia blizn lekarz dobierze odpowiednie parametry urządzenia. Efektem zabiegu jest przebudowa struktury skóry i tworzenie nowych włókien kolagenowych. Powoduje to zastępowanie skóry blizny nowym naskórkiem i poprawa elastyczności skóry. Przed zabiegiem skóra zostanie znieczulona i nakładane są substancje aktywne (osocze bogatopłytkowe, krzemionka lub inne preparaty). Podczas nakłuwania substancje te są transportowane do głębokich warstw skóry. Działanie substancji aktywnych jest nawet 1000 razy lepsze niż tradycyjne nałożenie ich na skórę.

Dzięki urządzeniu pobudzane zostają naturalne procesy regenerujące, a skóra zostaje odbudowana. Cel terapii to uszkodzenie głębszych warstw skóry w obrębie rozstępów. Głębokość nakłuwania dobrana zostanie po dokonaniu oględzin skóry. Rozstępy to rodzaj blizn, które są zanikowe. Zgodnie z kierunkiem rozciągającej się skóry tworzą one zmiany skórne, które na początku są czerwone, a następnie przyjmują białą barwę. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, piersiach, pośladkach, udach. W początkowej fazie (gdy rozstępy są czerwone) dość łatwo można się ich pozbyć za pomocą urządzenia Dermapen. Pomocne w terapii może być zastosowanie osocza bogatopłytkowego lub innych czynnych substancji. Podczas zabiegu dokonuje się znieczulenia kremem Emla. Przed zabiegiem należy być zdrowym, a tydzień przed należy nie spożywać aspiryny oraz innych leków rozrzedzających krew. Po kilku tygodniach skóra będzie odnowiona, jędrna i napięta. Jej struktura zostanie odnowiona, a rozstępy ulegną spłyceniu lub zostaną usunięte. W zależności od wielkości i zaawansowania rozstępów może okazać się konieczne przeprowadzenie serii zabiegów. Efekt po zabiegu utrzymuje się nawet kilka lat, a uzależnione jest to od rodzaju skóry. Po zabiegu można smarować skórę preparatami zmniejszającymi obrzęk. Po kilku dniach zaczerwienienie skóry i bolesność znikną. Na dzień zaleca się stosować kremy z filtrem, najlepiej SPF 50.

W zależności od głębokości i ilości zmarszczek zabieg można wykonać 1 raz lub jako serię zabiegów. Ilość zabiegów i odstępy pomiędzy nimi ustali lekarz podczas pierwszej wizyty. Dokonując oględzin stanu skóry i głębokości zmarszczek lekarz może uznać, że niezbędne będzie wykorzystanie kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego lub innych substancji czynnych. Wykorzystanie tych substancji może zwiększyć efekt terapii i pomoże uzyskać zadowalające efekty. Dermapen pobudzając skórę do produkcji kolagenu i elastyny wpływa na jej stan. Po zabiegu skóra będzie napięta, elastyczna, a zmarszczki ulegną widocznemu spłyceniu. Podczas pierwszej wizyty pacjent powinien opowiedzieć lekarzowi o swoich oczekiwaniach wobec zabiegu. Dzięki temu lekarz zweryfikuje możliwość uzyskania efektów i zaplanuje odpowiednie działania terapeutycznych

Pozwól nam zadbać o Twoją skórę. Przywrócimy jędrność, elastyczność i ujednolicimy koloryt. Mezoterapia to zabieg odmładzający skórę.

Mezoterapia igłowa i mikroigłowa - Najniższe ceny. Najlepsze produkty.

Mezoterapia igłowa 

U Nas nie tylko Zadbasz o Siebie, ale ta

Najprościej ujmując, jest to wstrzykiwanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry, celem uzyskania efektu odmłodzenia, a więc poprawy kolorytu skóry, jej napięcia i ogólnego wyglądu. Mezoterapia igłowa to nie tylko zabiegi na okolicę twarzy, szyi czy dekoltu.

Studio Urody Nesaea

Masz pytanie?
Skontaktuj się z nami!